Dzień Otwarty w STBU

8 czerwca br. Studentki i Studenci specjalności STiL (WZNJ), pod przewodnictwem dr Magdaleny Klopott, uczestniczyli w Dniu Otwartym w firmie STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi (partner WZNJ), gdzie mogli od podszewki poznać zawód brokera ubezpieczeniowego.

Dzień Otwarty w STBU funkcjonował pod hasłem „Zawód: Broker. Morze możliwości”. Organizatorzy skupili się na nakreśleniu szerokiego kontekstu pracy w firmach takich jak STBU. Studentki i Studenci odwiedzili wszystkie najważniejsze dla organizacji biura i poznali kluczowe kompetencje, jakie przydatne są w codziennej pracy nad ochroną ubezpieczeniową przedsiębiorstw z różnych branż, w tym TSL. W szczególności uwagę poświęcono ubezpieczeniom transportowym, morskim i komunikacyjnym.

Pracownicy STBU chętnie dzielili się praktyczną wiedzą z zakresu pracy i organizacji swoich biur. W każdym miejscu Studentki i Studenci mogli z innej perspektywy spojrzeć na zadania brokera ubezpieczeniowego, w ten sposób poznali m.in.:

1.Biuro Ubezpieczeń Majątkowych / Biuro Rozwoju Ubezpieczeń

Biuro Ubezpieczeń Majątkowych odpowiada za tworzenie i obsługę programów ubezpieczeniowych dla klientów STBU. Żeby chronić działalność przedsiębiorców w sposób skuteczny brokerzy muszą na spotkaniach z klientami wchodzić w rolę psychologa, zaufanego doradcy, który w zwyczajnej rozmowie potrafi zidentyfikować potrzeby przedsiębiorstwa.

 

2. Biuro Likwidacji Szkód

Praca likwidatora szkód jest podobna do pracy detektywa. Przy analizach szkodowych zgłoszeń przydatna jest nie tylko ogromna wiedza, ale też wrodzona wnikliwość i dociekliwość, dzięki którym znajduje się istotne przesłanki do tego, by klienci brokera mogli otrzymać należne odszkodowanie.

 

3. Biuro Ubezpieczeń Transportowych

Brokerzy pracujący w tej dziedzinie muszą mieć głowy pojemne jak kontener, którego transport zdarza się im ubezpieczać. Mnogość środków transportu, a co za tym idzie przepisów, które muszą znać sprawia, że to wymagające zadanie, w którym liczą się kompetencje i doświadczenie.

 

4. Biuro Obsługi Ubezpieczeń

To biuro wspomaga brokera ubezpieczeniowego w zadaniach administracyjnych i stanowi przedsionek do pracy w tym zawodzie. Jego pracownicy dbają o poprawność danych polisowych i właściwe funkcjonowanie informacji systemowych. Mimo, że nie wszyscy mają tu brokerskie uprawnienia, to świetnie odnajdują się w roli doświadczonych rzeczoznawców.

 

5. Biuro Ubezpieczeń Morskich

Od wieków na morzach i ocenach najlepiej mieć doświadczonego przewodnika, dlatego brokerzy z tego biura doskonale odnajdują się w tej roli wśród swoich klientów. Brokerzy zajmujący się gospodarką morską muszą być w swojej pracy jak busola i nadawać kurs bezpieczeństwu armatorów, stoczni i podobnych firm.

 

6. Biuro Ubezpieczeń Komunikacyjnych

Ubezpieczenia komunikacyjne to dziedzina, która najsilniej jest osadzona w powszechnej świadomości. Dlatego brokerzy z Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych muszą wykazywać się dużą odwagą w konstrukcji programów ubezpieczeniowych, by ich klienci nie podchodzili do nich jak do cenowych porównywarek OC/AC. Dlatego też muszą być strażnikami rzetelnej ochrony dla dużych flot pojazdów.

Dzień Otwarty w STBU zakończyły warsztaty w Biurze Rozwoju Sprzedaży, na których można było w interaktywny sposób przekonać się o tym, jak broker ze sprzedawcy potrafi przeistoczyć się w adwokata klienta.

Wszyscy uczestnicy dnia otwartego byli pod wrażeniem doskonałej organizacji Dnia Otwartego, niezwykle ciekawych warsztatów przygotowanych przez pracowników STBU oraz ciepłego przyjęcia.

 

 

Podmiot udostępniający: 

Biuro Dziekana

Wytworzył informację:

M.Schmidt
13.06.2022
Wprowadzenie:
M.Schmidt 13.06.2022
Ostatnia modyfikacja:
B.Kulaszewicz 24.06.2022