Przedmiot wsparcia

Menu


Projekt pt. „PROGRESS - Rozwój naukowo-badawczy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w naukach o zarządzaniu i jakości” dofinansowany ze środków Ministra Nauki w ramach Programu „Regionalna inicjatywa doskonałości”. Wartość dofinansowania projektu wynosi 1 551 000,00 zł. Nr RID/SP/0023/2024/01

SZKOLENIA Z ZAKRESU PROWADZENIA PROCESU BADAWCZEGO I METODYKI PRACY BADAWCZEJ

PROPONOWANE WSPARCIE

W ramach projektu zaplanowano przygotowanie i realizację cyklu dwudniowych szkoleń dla pracowników badawczo-dydaktycznych WZNJ i doktorantów Szkoły Doktorskiej dotyczących organizacji procesu badawczego i metodyki pracy badawczej, a także sposobów nawiązywania współpracy z ośrodkami w kraju i zagranicą w celu ich komercjalizacji.

Opracowanie metodyki badań to kluczowy etap procesu badawczego, z którym niestety wielu pracowników, szczególnie na początku drogi naukowej (asystenci, doktoranci) mają trudności. Recenzenci prac naukowych zarówno w procesach awansowych, jak i przy akceptacji artykułów naukowych zwracają szczególną uwagę na rzetelność i logikę opracowania procesu badawczego, a także zasadność zastosowanych metod, technik i narzędzi badawczych oraz wykorzystanych metod analitycznych. Wyposażenie pracowników w wiedzę na temat metodyki badań zwiększy prawdopodobieństwo publikowania ich osiągnięć naukowych w wiodących czasopismach naukowych oraz na uzyskanie dofinansowania w ramach grantów badawczych krajowych i zagranicznych.

Ponadto wciąż zauważalna jest niedostateczna współpraca pracowników z otoczeniem zewnętrznym w procesie realizacji badań naukowych i to zarówno jeśli chodzi o ośrodki badawcze, jak również sektor biznesu.

OCZEKIWANE REZULTATY

Wzrost kompetencji pracowników WZNJ i doktorantów w zakresie przygotowania i realizacji badań naukowych i intensyfikacja współpracy z otoczeniem zewnętrznym w celu komercjalizacji wyników badań naukowych.

ZASADY PRZYZNAWANIA WSPARCIA

Liczba miejsc jest ograniczona. Wsparciem zostanie objętych łącznie 24 beneficjentów w całym okresie realizacji projektu.

Termin szkolenia: 23-24 września 2024 r. (w gmachu głównym UMG)
Zgłoszenia: Zgłoszenia przyjmowane są w dniach 10-17 września br. Rejestracja na szkolenie odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza on line: https://forms.office.com/e/03RhBuzmHJ

Wytworzył informację:

11.09.2024
Wprowadzenie:
M.Schmidt 11.09.2024
Ostatnia modyfikacja:
M.Schmidt 18.09.2024