Zasady systemu punktowego ECTS na WZNJ
Zasady systemu punktowego ECTS
na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości
w roku akademickim 2024/2025
Zasady systemu punktów transferowych ECTS obowiązujące na WZNJ są zgodne z zapisami zawartymi w Regulaminie studiów przyjętym Uchwałą nr 123/XVII Senatu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni z dnia 28 kwietnia 2022 r. (dalej Regulamin studiów) i obejmują w szczególności:
- Studia na WZNJ oprócz ocen objęte są systemem punktowym odpowiadającym standardowi ECTS, czyli każdemu przedmiotowi podlegającemu ocenie, przypisuje się punkty ECTS odpowiadające nakładowi pracy studenta.
- Punkty ECTS są przyporządkowane przedmiotom, a nie poszczególnym rodzajom zajęć (wykłady, ćwiczenia, ćwiczenia projektowe, ćwiczenia laboratoryjne)
-
Student uzyskuje punkty ECTS za zaliczenie przedmiotu, bez względu na wysokość otrzymanej pozytywnej oceny z poszczególnych form zajęć,
w tym:-
ocena niedostateczna oznacza nieuzyskanie zaliczenia / niezdanie egzaminu. Zaliczenie wszystkich rodzajów zajęć, realizowanych
w ramach przedmiotu, odbywa się na podstawie stwierdzenia osiągnięcia przez studenta założonych efektów uczenia się i jest wymagane do zaliczenia przedmiotu, - ocena końcowa z każdego przedmiotu określana jest na podstawie ocen cząstkowych, uzyskanych z poszczególnych rodzajów zajęć zgodnie z zasadami podanymi w karcie przedmiotu. Pozytywna ocena z przedmiotu może być wystawiona tylko wtedy, gdy oceny z wszystkich form realizacji zajęć są pozytywne.
-
ocena niedostateczna oznacza nieuzyskanie zaliczenia / niezdanie egzaminu. Zaliczenie wszystkich rodzajów zajęć, realizowanych
- Sumę punktów ECTS z niezaliczonych przedmiotów określa się jako dług punktowy, który jest kontrolowany przy rozliczaniu każdego kolejnego semestru. Termin usunięcia długu punktowego określa dziekan w trybie i na zasadach przewidzianych Regulaminem studiów.
- W ciągu roku akademickiego student jest zobowiązany uzyskać 60 punktów ECTS.
- Zaliczeniu podlegają kolejne semestry studiów. Student może uzyskać rejestrację na kolejny semestr w postaci rejestracji pełnej (zaliczenie wszystkich przedmiotów, tym samym uzyskanie wymaganej liczby punktów ECTS przewidzianej programem studiów) lub rejestracji warunkowej na kolejny semestr z długiem punktowym nie większym niż 12 punktów ECTS.
-
W stosunku do studenta, który nie uzyskał pełnej rejestracji na kolejny semestr, dziekan podejmuje decyzję o:
- warunkowym zezwoleniu na podjęcie studiów na następnym semestrze z obowiązkiem odpłatnego powtarzania niezaliczonych przedmiotów, dla długu w wysokości do 12 punktów ECTS
-
zezwoleniu na odpłatne powtarzanie semestru, dla długu
w wysokości od 13 do 20 punktów ECTS. Przy czym powtarzanie semestru może być poprzedzone przyznaniem studentowi przez dziekana urlopu dziekańskiego (semestralnego) – z wyraźnym zastrzeżeniem, że urlop od zajęć może być udzielony studentowi
po zaliczeniu pierwszego semestru studiów. -
skreśleniu z listy studentów, dla długu punktowego powyżej
20 punktów ECTS.
- Nie dopuszcza się długu po ostatnim semestrze. Niespełnienie tego warunku powoduje skreślenie z listy studentów lub, na wniosek studenta, powtarzanie co najmniej ostatniego semestru, na warunkach określonych przez dziekana.
- W celu przystąpienia do egzaminu dyplomowego student jest obowiązany uzyskać liczbę punktów ECTS, określoną w programie studiów, wynoszącą co najmniej:
- 180 punktów ECTS – w przypadku studiów pierwszego stopnia licencjackie;
- 210 punktów ECTS – w przypadku studiów pierwszego stopnia inżynierskie;
- 90 punktów ECTS – w przypadku trzysemestralnych studiów drugiego stopnia dla absolwentów studiów inżynierskich;
- 120 punktów ECTS – w przypadku czterosemestralnych studiów drugiego stopnia dla absolwentów studiów inżynierskich/licencjackich.
Pliki do pobrania:
Wytworzył informację:
13.03.2025
Wprowadzenie:
M.Schmidt 13.03.2025
Ostatnia modyfikacja:
M.Schmidt 13.03.2025