wyniki I etapu Konkursu Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii

W dniu 25 października 2023 roku o godz. 9.00 odbył się w Uniwersytecie Morskim w Gdyni pierwszy etap Konkursu Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii, organizowanego przez Wydział Zarządzania i Nauk o Jakości. Do pierwszego etapu przystąpiło aż 287 uczniów z 28 szkół województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, a nawet opolskiego oraz śląskiego. Do drugiego etapu Konkursu, który odbędzie się 22 listopada br. zakwalifikowało się 74 uczniów.

Patronat nad Konkursem objął Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit oraz Prezydent Miasta Gdyni dr Wojciech Szczurek.

Celem konkursu jest propagowanie zasad racjonalnego gospodarowania, kreowania postaw przedsiębiorczych, a także wskazania młodzieży możliwych kierunków rozwoju poprzez zachęcanie jej do kontynuowania kształcenia na poziomie studiów wyższych w zakresie zarządzania i ekonomii.

Organizatorzy konkursu przewidzieli atrakcyjne nagrody rzeczowe dla laureatów i finalistów konkursu oraz upominki dla pozostałych uczestników, które zostały ufundowane przez Panią Dziekan WZNJ, dr hab. inż. Aleksandrę Wilczyńską, prof. UMG oraz  przedsiębiorstwo BCT Bałtycki Terminal Kontenerowy Gdynia.

Wydarzenie to jest organizowane z inicjatywy pracowników Zakładu Zarządzania i Ekonomii na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni - dr inż. Anetty Waśniewskiej oraz dr Moniki Szydy, pod opieką Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy dr hab. Joanny Kizielewicz, prof. UMG

Szczegóły dotyczące konkursu znaleźć można na stronie internetowej pod adresem https://wznj.umg.edu.pl/konkurs

Komitet Organizacyjny Konkursu

dr hab. Joanny Kizielewicz, prof. UMG