28-30.05.2023 r. ERSMUS+ wizyta gości z Włoch

W dniach 28.05-30.05.2023 r. w ramach Programu Erasmus + Wydział Zarządzania i Nauk o Jakości odwiedzili Wykładowcy z Włoch – Prof. Simone Splendiani (Uniwersytet w Perugii) i Prof. Angelo Presenza (Uniwersytet Molise).

Obaj Profesorowie specjalizują się w swojej pracy naukowej i dydaktycznej w tematyce związanej z zarządzaniem i marketingiem w turystyce.

Pobyt Gości z Włoch był bardzo intensywny, podczas wizyty w Polsce towarzyszyli im pracownicy Katedry Marketingu i Metod Ilościowych.

W niedzielę 29.05. Profesorowie wraz dr Aleksandrą Grobelną oraz dr Ewą Wyszkowską-Wróbel zwiedzili Gdynię oraz wizytowali żaglowiec szkolny „Dar Młodzieży”. Dzięki uprzejmości Działu Armatorskiego i Praktyk Morskich  oraz Pana Pawła Wysokińskiego - III Oficera, udało się zobaczyć mostek kapitański z urządzeniami nawigacyjnymi, mesę oficerską i studencką oraz kubryki studentów. Była też okazja by porozmawiać z załogą żaglowca, który następnego dnia wypływał już w rejs do Francji.

Goście z Włoch zwiedzali także Gdańsk i Sopot.

Podczas swojej wizyty w Polsce, Profesorowie Splendiani i Presenza spędzili także intensywny czas w murach Uniwersytetu Morskiego. Przeprowadzili  wykłady dla grup studentów I i II roku oraz grupy wykładowców z Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości. Wykłady zatytułowane „New trends in tourism marketing. An Italian perspective” były przyczynkiem do ciekawej dyskusji wykładowców ze studentami nt. przyszłości rynku turystycznego na świecie.

Podczas wizyty w Uczelni odbyło się także oficjalne spotkanie Kierownika Katedry Marketingu i Metod Ilościowych – Pani Profesor Barbary Marciszewskiej oraz pracowników tejże jednostki z Gośćmi z Włoch. Spotkanie było okazją do rozmów nt. nawiązania polsko-włoskiej współpracy naukowej i dydaktycznej.

Zakład MMI

M.Kędzierska