Nagrodzona studentka Inżynierii Jakości - Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości w Paryżu

W dniach 28.09-05.10.2024 roku studenci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni uczestniczyli już w trzecim wspólnym wyjeździe w ramach projektu edukacyjno-naukowego promującego nauki ścisłe. Podczas tegorocznego wyjazdu odwiedzono EPCI – miejsce pierwszego laboratorium i Instytutu Radowego Sorbony w Paryżu, gdzie Maria Skłodowska-Curie prowadziła badania.

W tym roku w wyjeździe brała udział Eliza Juchniewicz studentka drugiego roku Inżynierii Jakości, Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości, która została nagrodzona wyjazdem do Paryża za najwyższe wyniki z zakresu nauk ścisłych. Nagrodę ufundowały władze WZNJ: dr hab. inż. Aleksandra Wilczyńska, prof. UMG oraz dr hab. Marzena Popek, prof. UMG. Podczas wyjazdu uczestnicy mieli wyjątkową okazję odwiedzić miejsca związane z życiem i pracą polskiej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie. W programie znalazły się takie historyczne lokalizacje jak pierwsze laboratorium Marii Skłodowskiej-Curie, Instytut Radowy Uniwersytetu Paryskiego – Sorbona, Panteon, gdzie pochowani są Maria i Pierre Curie, oraz inne kluczowe miejsca związane z jej życiem. Ten wyjazd stanowił nie tylko cenną lekcję historii nauki, ale również inspirację dla studentów, zachęcając ich do dalszego zgłębiania wiedzy z zakresu nauk ścisłych i rozwoju swoich pasji.

prof. M. Popek
11.10.2024