Debata oxfordzka w ramach współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół nr 3 w Wejherowie

W dniu 7 czerwca na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości odbyła się debata oxfordzka. Szlify w debacie ćwiczyli uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 3 w Wejherowie, którzy tworzą Szkolny Klub Mediacji. Nie była to pierwsza wizyta klubu na WZNJ - uczniowie w maju wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez dr Agnieszkę Czarnecką, poświęconych mediacjom i negocjacjom.

Nauczycielki opiekujące się klubem - panie Joanna Pallach oraz Katarzyna Konecko, poprosiły o możliwość zorganizowania debaty oxfordzkiej na naszym wydziale. Uczniowie stoczyli spór na argumenty wobec tezy: Bez telefonu komórkowego (smartfona) nie da się żyć. Ciekawy był podział debatujących: za propozycją przemawiała drużyna męska, opozycję – reprezentowały Panie.

Publicznością byli studenci I roku Zarządzania, pod opieką dr Moniki Szydy, którzy mieli rozstrzygnąć, czyje argumenty bardziej do nich przemówiły. Bezapelacyjnie wygrała drużyna Panów, którzy ostatecznie przekonali nawet opozycję, że bez telefonów typu smartfon, nie da się dziś żyć.

Debata oxfordzka cieszyła się sporym zainteresowaniem publiczności, która wyraziła ochotę na zorganizowanie podobnego wydarzenia, ale z ich bezpośrednim udziałem, jako strony debaty.

M.Schmidt
M.Schmidt 17.06.2024