Dzień otwarty Akademii Morskiej

Wciąż zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego kierunku studiów? Nie wiesz, która uczelnia wyższa jest dla Ciebie najlepsza? Przyjdź na Dzień Otwarty Akademii Morskiej w Gdyni, a pomożemy Ci wybrać spośród 9 kierunków studiów i 42 specjalności.

Już 13 kwietnia 2018 roku (piątek) w godzinach 9:00 - 14:00 serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych i nauczycieli na Dzień Otwarty Akademii Morskiej w Gdyni, który odbędzie się w budynku głównym uczelni (ul. Morska 81-87, Gdynia) oraz w budynku Wydziału Nawigacyjnego (al. Jana Pawła II 3, Skwer Kościuszki w Gdyni). Podczas Dnia Otwartego studenci opowiedzą o uczelni, tajnikach studiowania oraz życiu studenckim. Przyłącz się do wydarzenia na Facebooku.


PUNKT INFORMACYNY


Dla wszystkich osób zainteresowanych udziałem w Dniu Otwartym Akademii Morskiej w Gdyni dostępny będzie punkt informacyjny. W pukcie informacyjnym pracownicy i studenci odpowiedzą na wszystkie pytania związane z wydarzeniem, ofertą edukacyjną Uczelni oraz zasadami rekrutacji.

Punkt informacyjny dla Wydziału Elektrycznego, Mechanicznego oraz Przedsiębiorczości i Towaroznawstwo będzie znajdował się w holu przy portierni w budynku głównym Uczelni (ul. Morska 81-87, 81 - 225 Gdynia).

Natomiast punkt informacyjny dla Wydziału Nawigacyjnego będzie znajdował się w budynku Wydziału Nawigacyjnego (al. Jana Pawła II 3, 81 - 345 Gdynia).  


ZOSTAŃ STUDENTEM AKADEMII MORSKIEJ W GDYNI - PREZENTACJA


Chcesz podjąć studia w Akademii Morskiej w Gdyni i przeżyć prawdziwą morską przygodę? Przyjdź na prezentację, a dowiesz się co należy zrobić, aby stać się naszym studentem.  Przedstawimy zasady i terminy rekrutacji, wymagane dokumenty oraz ofertę edukacyjną. 

Prowadzący: dr hab. inż. Mirosław Czechowski, prof. nadzw. AMG - Prorektor ds. Kształcenia; mgr Izabela Bednarska - Kierownik Działu Kształcenia i Biura Promocji 
Miejsce: Akademia Morska w Gdyni, ul. Morska 81 - 87, 81 - 225 Gdynia (sala podana zostanie wkrótce).
Godziny prezentacji: 9:15 - 10:00, 10:15 - 11:00, 11:15 - 12:00, 12:15 - 13:00. 


PREZENTACJE KÓŁ NAUKOWYCH


Miejsce: Aula im. Tadeusza Meissnera, Akademia Morska w Gdyni, ul. Morska 81 - 87, 81 - 225 Gdynia (wejście główne do budynku)

W auli im. Tadeusza Meissnera swoją działaność zaprezentuje: Parlament StudentówKoło Naukowe Pojazdów Elektrycznych EV PL, Koło Naukowe HMI - Human Machine Interface,  Koło Naukowe "Morski Klub Łączności SZKUNER"Koło Naukowe NAUTICANaukowe Koło Towaroznawstwa CARGOKoło Naukowe Transportu i Logistyki TRANSLOGKoło Naukowe Innowacyjnych Systemów Transportowo - Logistycznych (ISTL)Koło Naukowe NAWIGATOR. 


 

WYDZIAŁ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I TOWAROZNAWSTWA

Adres: Akademia Morska w Gdyni, ul. Morska 81 - 87, 81 - 225 Gdynia (wejście główne do budynku).

 

Zwiedzanie laboratoriów:

  • Laboratorium Analiz Spektralnych 
    Spektrofotometr, spektometr absorpcji atomowej.
    Godziny zwiedzania: 11:00 - 14:00 (czas przewidziany na jedną grupę - 30 min.)
    Maksymalna liczebność grupy - 12 osób.
  • Laboratorium Ładunków Niebezpiecznych (lab. C - 148)
    Zaprezentowanie uczestnikom zagrożeń związanych z transportem ciekłych i stałych ładunków masowych drogą morską- zapoznanie z właściwościami ładunków istotnymi z punktu widzenia bezpiecznego transportu morskiego (zdolność do zapłonu, samozapłonu i wybuchu, zdolność do przesypywania i upłynniania). 
    Godziny zwiedzania:  9:00 - 12:00 (czas przewidziany na jedną grupę - 30 min.)
    Maksymalna liczebność grupy - 15 osób.
  • Laboratorium Towaroznawstwa Przemysłowego (lab. C - 151)
    Metody oznaczania paremetrów decydujących o klasie czystości wody:  (kolumna jonowymienna, BZT, spektrofotometryczne oznaczanie żelaza).Odzysk fosforu ze ścieków.
    Godziny zwiedzania:  10:00 - 13:00 (czas przewidziany na jedną grupę - 20 min.)
    Maksymalna liczebność grupy - 20 osób.
  • Laboratorium Chemii, Wody, Paliw i Smarów (lab. C - 149)
    W laboratorium można będzie zapoznać się z technikami z zakresu analiz podstawowych parametrów fizykochemicznych paliw, smarów i wody stosowanych na statkach.
    Godziny zwiedzania:  11:00 - 13:00 (czas przewidziany na jedną grupę - 30 min.)
    Maksymalna liczebność grupy - 15 osób.

Warsztaty:

  • Charakterystyka procesu rozdrabniania
    Celem zajęć jest przedstawienie dzieciom i młodzieży zależności między nakładem pracy, a wilgotnością i strukturą materiału rozdrabnianego.
    godz. 9:00 - 9:30
    godz. 9:30 - 10:00
    Prowadząca: dr inż. Millena Ruszkowska
  • Charakterystyka koktajli owocowo-warzywnych
    Celem warsztatów jest zapoznanie młodzieży z różnymi możliwościami kompozycji składu koktajli owocowo-warzywnych oraz samodzielne przygotowanie koktajlu przez uczestników warsztatu.
    godz. 10:30 - 11:00
    godz. 11:00 - 11:30 
    Prowadząca: dr inż. Millena Ruszkowska

Wykłady:

  • Momenty prawdy i ich znaczenie dla  doskonalenia  jakości relacji usługowych w hotelarstwie
    Proponowany temat wykładu obejmuje swoim zakresem przedstawienie zagadnień mających na celu poszukiwanie odpowiedzi na pytania: jakie są kluczowe momenty prawdy w hotelarstwie? jak je identyfikować i budować pozytywne relacje z gośćmi hotelowymi? jak radzić sobie w sytuacjach trudnych i nietypowych? czym wyróżnić się na rynku przyciągając uwagę klienta? Poszukiwanie odpowiedzi na te i inne pytania wsparte będzie licznymi przykładami dobrych praktyk.
    godz. 9:00 - 12:00, 
    Prowadząca: dr inż. Aleksandra Grobelna. 
  • Wybrane narzędzia marketingu elektronicznego
    Internet jest ważnym kanałem komunikacji wielu przedsięwzięć. Genialny pomysł na biznes - to za mało. Dzisiaj trzeba wiedzieć, w jaki sposób go zmonetyzować, i jak wypromować wykorzystując nowoczesne technologie. W czasie krótkiej prezentacji można będzie poznać kilka uniwersalnych, darmowych narzędzi marketingu elektronicznego, które pomagają promować biznes w Internecie.
    godz.12:00 - 12:30
    godz. 12:30 - 13:00
    godz. 13:00 - 13:30
    godz. 13:30 - 14:00
    Prowadząca: dr Natalia Mańkowska

 

Więcej informacji

Podmiot udostępniający: 

Biuro Dziekana

Wytworzył informację:

W.Szuszek
06.04.2018
Wprowadzenie:
M.Schmidt 06.04.2018
Ostatnia modyfikacja:
M.Schmidt 22.09.2021