XIX Polish-German Joint Seminar 2024 “MANAGING CULTURAL DIVERSITY IN EUROPE”

Szanowni Studenci,

Uprzejmie informujemy, iż rozpoczął się nabór studentów studiów I i II stopnia  WZNJ do udziału w XIX Polsko-Niemieckim Seminarium Studenckim „MANAGING CULTURAL DIVERSITY IN EUROPE” organizowanym przez Uniwersytet Morski
w Gdyni oraz Hochschule Bremerhaven w  pod patronatem Rektorów obu Uczelni.

Seminarium trwa łącznie 2 tygodnie: w pierwszym tygodniu (07 -14.05.2024 r.) gościmy studentów z Hochschule Bremerhaven w Uniwersytecie Morskim w Gdyni,
a następnie studenci UMG udają się do Hochschule Bremerhaven (21.05. – 28.05.2024), gdzie kontynuują zajęcia wspólnie ze  studentami niemieckimi.

Program seminarium obejmuje wykłady w języku angielskim realizowane przez wykładowców obu uczelni, spotkania z władzami uczelni i przedstawicielami organizacji studenckich, a także wizyty w polskich i niemieckich przedsiębiorstwach. Poza celami naukowo-dydaktycznymi, seminarium ma za zadanie przybliżyć studentom polskim i niemieckim warunki funkcjonowania obu uczelni i zachęcić do podjęcia studiów w uczelniach partnerskich w ramach programu Erasmus+, jak również umożliwić im poznanie historii i kultury obu regionów – Pomorza i landu Bremy.

Seminarium dedykowane są głównie studentom zarówno I stopnia i II stopnia.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (10 osób), do udziału w seminarium zakwalifikowani zostaną głównie studenci znający dobrze język angielski (znajomość języka niemieckiego mile widziana), aktywnie działający w kołach naukowych bądź organizacjach studenckich i rozważający studia w uczelniach zagranicznych, w tym w Hochschule Bremerhaven, w przyszłych semestrach.

Wszystkich studentów zainteresowanych włączeniem się w organizację i udział w seminarium prosimy o kontakt osobisty lub mailowy z  dr hab. M. Popek, prof. UMG  pok. C-106 lub Dziekanat WZNJ , e-mail: m.popekatwznj.umg.edu.pl (), do dnia 8 marca 2024 roku.

Dziekanat WZNJ

M.Schmidt