32. Finał WOŚP w Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Dzień Otwarty „Daru Młodzieży”, warsztaty z pierwszej pomocy, pokazy w Planetarium im. A. Ledóchowskiego, zwiedzanie symulatorów na Wydziale Nawigacyjnym, czerwone serduszka, ciekawe aukcje internetowe – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez pracowników i studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 28 stycznia 2024 roku.

Program Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w ramach 32. Finału WOŚP

28.01.2024 r. /niedziela/ w godz. 12:00-17:00

Budynek Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni /Al. Jana Pawła II 3/:

• pokazy w Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego – seanse będą odbywać się co 30 minut /wejście do Planetarium przez wejście główne do budynku Wydziału Nawigacyjnego/. Ostatni seans zaplanowany został na godz. 16:30.
  • zapoznanie się z działaniem  symulatora manewrowego i symulatora radarowo-nawigacyjnego, na którym to studenci Wydziału Nawigacyjnego uczą się m.in. manewrowania statkiem.
  • stoiska Kół Naukowych Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prezentujące działalność i ciekawe projekty realizowane przez studentów.

W ramach współpracy z Sail Team - „Żeglarska Orkiestra”, w budynku Wydziału Nawigacyjnego, przygotowane zostanie również stanowisko DKMS, na którym będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Przeprowadzony zostanie także wykład dotyczący bezpieczeństwa nad wodą, który skierowany jest szczególnie do młodzieży i osób dorosłych. Wykład rozpocznie się o godz. 14:00 i poprowadzony zostanie przez doświadczonego ratownika WOPR RP oddział Gdynia. W budynku Wydziału Nawigacyjnego zorganizowany zostanie również kiermasz z upominkami WOŚP.

Co więcej, w godzinach 12:00-18:00, będzie można zwiedzać statek szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni - „Dar Młodzieży”. Żaglowiec zacumowany jest przy Nabrzeżu Pomorskim, vis a vis Akwarium Gdyńskiego.

W trakcie trwania Dnia Otwartego Daru Młodzieży w ramach akcji „Medycy na Darze” zorganizowane zostaną warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz technik ratowniczych. Praktykujący ratownicy poruszą takie zagadnienia, jak zaawansowane techniki udrożniania dróg oddechowych, transport pacjenta pourazowego, jak i szybka diagnostyka USG.

Harmonogram akcji "Medycy na Darze":

• godz. 12:00 – start zajęć z pierwszej pomocy medycznej na fantomach interaktywnych, transport pacjenta oraz ćwiczenia z zaawansowanych technik ratowniczych i pomocy choremu (cały dzień).
  • godz. 12:00 – I warsztat z USG – Mocni na Starcie (grupa 20 osób)
  • godz.14:00 – II warsztat z USG – Mocni na Starcie (grupa 20 osób)
  • godz. 16:00 - III warsztat z USG – Mocni na Starcie (grupa 20 osób)
  • godz. 18:00 – zakończenie.

Bez wątpienia warto również pojawić się na Nabrzeżu Pomorskim o godzinie 14:00 i 16:00, z którego w tym czasie, obok „Daru Młodzieży”, oglądać będzie można pokaz ratownictwa morskiego.

Organizatorzy akcji "Medycy na Darze": Sztab WOŚP Warszawa #97. Partnerami projektu są: AEDMax, Leardal Medical Polska, Fundacja Mocni na Starcie, OSP RW Gdynia, Sail Team oraz medycy związani z "Darem Młodzieży".

Specjalnie z okazji 32. Finału WOŚP studenci oraz pracownicy Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wykonali niezwykłą, marynistyczną lampę, którą podobnie, jak fragment żagla ze statku szkolnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni - „Daru Młodzieży” z autografem Jurka Owsiaka będzie można licytować podczas Wielkiej Orkiestrowej Licytacji w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Licytacja odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia o godzinie 18:00.

Uczelniane gadżety i vouchery licytowane są również na aukcjach internetowych Allegro prowadzonych przez Sztab Gdynia dla Orkiestry, działający przy YMCA Gdynia. Aukcje dostępne są na specjalnym profilu WOŚP:

Ponadto na aukcjach internetowych można licytować fragmenty żagla ze statku szkolnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, „Daru Młodzieży”, z autografem Jurka Owsiaka.

Zebrane środki zostaną w całości przekazane na Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy do udziału w licytacjach oraz do udziału w wydarzeniu! Łączy nas wspólny cel!

Poznaj program gdyńskich sztabów:

M.Schmidt
M.Schmidt 25.01.2024