Zapraszamy do udziału w Pomorskiej Nocy Naukowców

Co to jest bateria bagdadzka i czy owoce mają napięcie? Jak wygląda krew pod mikroskopem i czy przy użyciu sinic można namalować obraz? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą naukowcy podczas pierwszej Pomorskiej Nocy Naukowców, która odbędzie się 29 września na terenie Trójmiasta.

Kilkadziesiąt wydarzeń, w tym pokazy naukowe, zwiedzanie laboratoriów, warsztaty i wykłady. Nie zabraknie wydarzeń interaktywnych oraz quizów i konkursów z nagrodami. W tę jedyną noc w roku naukowcy odejdą od swoich codziennych zajęć i prowadzonych badań, wyjdą do społeczeństwa, otworzą swoje miejsca pracy dla szerokiego grona odbiorców, aby pokazać, że nauka jest ciekawa, pasjonująca i przede wszystkim dostępna dla każdego.

Pomorska Noc Naukowców będzie wyjątkowa pod każdym względem. Tajemnicze laboratoria przestaną mieć sekrety, a niebanalne pytania zyskają odpowiedzi. Wydarzenia tej nocy zaplanowane są w sposób, który wzbudzi w uczestnikach, a zwłaszcza w dzieciach i młodzieży, głód wiedzy, analitycznego myślenia, chęci poznawania świata, wyciągania wniosków i ciągłego pobudzania wyobraźni. Oprócz popularyzacji szeroko pojętej nauki, planowane są także liczne akcje profilaktyczne.

Pomorska Noc Naukowców to okazja do spotkania z naukowcami oraz szansa na odkrycie fascynującego świata nauki w mniej poważnym niż zazwyczaj wydaniu. Uczestnicy PNN będą mieli do wyboru różnorodne atrakcje związane z naukami ścisłymi, medycznymi, biologicznymi, jak również psychologią czy szeroko rozumianą humanistyką.


Już 29 września pracownicy i studenci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, w ramach Pomorskiej Nocy Naukowców, zapraszają do udziału w warsztatach, wykładach i pokazach, które odbędą się w budynku głównym naszej uczelni (ul. Morska 81- 87, Gdynia) i w budynku Wydziału Nawigacyjnego (al. Jana Pawła II 3, 81-345 Gdynia).

Pokazy i warsztaty, które odbędą się w budynku głównym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni (ul. Morska 81-87, 81-225 Gdynia):

Pokazy i warsztaty, które odbędą się w budynku Wydziału Nawigacyjnego (al. Jana Pawła II 3, 81 - 345 Gdynia):


Szczegółowe informacje o pokazach i warsztatach przygotowanych przez pracowników i studentów naszej uczelni znajdują się na stronie. 

Na wszystkie wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy. 


Każda osoba, która zapisze się i weźmie udział w co najmniej 3 wydarzeniach organizowanych przez Uniwersytet Morski w Gdyni będzie mogła zebrać pamiątkowe pieczątki z miejsc, które odwiedzi w naszej uczelni. 

Zarówno w budynku głównym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, jak i w budynku Wydziału Nawigacyjnego znajdować się będzie punkt informacyjny. 


Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach i zapisach znajduje się na stronie www.pomorskanocnaukowcow.eu.

Wydarzenie w województwie pomorskim koordynuje Gdański Uniwersytet Medyczny, a jego partnerami są pomorskie uczelnie wyższe: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Morski w Gdyni, Akademia Marynarki Wojennej oraz dwa ośrodki popularyzacji nauki – Centrum Nauki Experyment oraz Hevelianum. Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”. 

Podmiot udostępniający: 

Biuro Dziekana

Wytworzył informację:

M.Schmidt
27.09.2023
Wprowadzenie:
M.Schmidt 27.09.2023
Ostatnia modyfikacja:
M.Schmidt 27.09.2023