XVIII Polish-German Joint Seminar 2023 “MANAGING CULTURAL DIVERSITY IN EUROPE”

XVIII Polish-German Joint Seminar 2023
“MANAGING CULTURAL DIVERSITY IN EUROPE”

Gdynia
09.05.2023 – 16.05.2023

Bremerhaven
30.05.2023 – 06.06.2023

Szanowni Studenci,

Uprzejmie informujemy, iż rozpoczął się nabór studentów studiów I i II stopnia  WZNJ do udziału w XVIII Polsko-Niemieckim Seminarium Studenckim „MANAGING CULTURAL DIVERSITY IN EUROPE” organizowanym przez Uniwersytet Morski w Gdyni oraz Hochschule Bremerhaven w  pod patronatem Rektorów obu Uczelni.

Seminarium trwa łącznie 2 tygodnie: w pierwszym tygodniu (09 -16.05.2023 r.) gościmy studentów z Hochschule Bremerhaven w Uniwersytecie Morskim w Gdyni, a następnie studenci UMG udają się do Hochschule Bremerhaven (28.05. – 04.06.2023), gdzie kontynuują zajęcia wspólnie ze  studentami niemieckimi.

Program seminarium obejmuje wykłady w języku angielskim realizowane przez wykładowców obu uczelni, spotkania z władzami uczelni i przedstawicielami organizacji studenckich, a także wizyty w polskich i niemieckich przedsiębiorstwach. Poza celami naukowo-dydaktycznymi, seminarium ma za zadanie przybliżyć studentom polskim i niemieckim warunki funkcjonowania obu uczelni i zachęcić do podjęcia studiów w uczelniach partnerskich w ramach programu Erasmus+, jak również umożliwić im poznanie historii i kultury obu regionów – Pomorza i landu Bremy.

Z uwagi na duże zainteresowanie i ograniczoną liczbę miejsc (10 osób), do udziału w seminarium zakwalifikowani zostaną głównie studenci z wysoką średnią ocen, znający dobrze język angielski (znajomość języka niemieckiego mile widziana), aktywnie działający w kołach naukowych bądź organizacjach studenckich i rozważający studia w uczelniach zagranicznych, w tym w Hochschule Bremerhaven, w przyszłych semestrach.

Seminarium dedykowane są głównie studentom I stopnia (semestry 3-5) i II stopnia, semestru 1/2.

Wszystkich studentów zainteresowanych włączeniem się w organizację i udział w seminarium prosimy o kontakt osobisty lub mailowy z  dr hab. M. Popek, prof. UMG  pok. C-106 lub Dziekanat WZNJ , e-mail: m.popekatwznj.umg.edu.pl, do dnia 6 marca 2023 roku.

M.Schmidt
M.Schmidt 08.02.2023