Znamy wyniki I edycji Konkursu Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii

W dniu 8 grudnia 2022 roku na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni  odbył się finał Konkursu Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii. Do konkursu przystąpiło łącznie 126 uczniów z 16 szkół średnich z województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i opolskiego, natomiast w finale wzięło udział 32 uczniów z 13 szkół.

Patronat honorowy nad konkursem objął Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. inż. kpt ż. w. Adam Weintrit oraz Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, a patronat medialny - portal Trojmiasto.pl.

Nagrodę główną w konkursie (Laptop firmy Acer) ufundowaną przez JM Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni otrzymał Kamil Stelmaszuk, uczeń Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni. Natomiast drugie miejsce w konkursie zajęła Beata Kulaszewicz, uczennica Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie. Trzecie miejsce na podium przypadło w udziale Mai Korthals, uczennicy Zespołu Szkół Ekologiczno-Transportowych z Gdyni. Nagrody za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca w konkursie (tablet i słuchawki bezprzewodowe) zostały ufundowane ze środków Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości przez Panią Dziekan dr hab. inż. Aleksandrę Wilczyńską, prof. UMG.

Partnerem konkursu i jednocześnie sponsorem nagród za miejsca od IV do VI była firma J.S. Hamilton Poland reprezentowana przez Panią Magdalenę Smolarską oraz Pana Wojciecha Paruzela Uczestnicy konkursu otrzymali również nagrody ufundowane przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. oraz Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka, które wręczyła Pani Aleksandra Sosnowska-Serek z Biura Promocji i Komunikacji UMG.

Celem Konkursu było  rozwijanie zainteresowań uczniów szkół średnich, propagowanie zasad optymalnego gospodarowania, kreowania postaw przedsiębiorczych, a także wskazanie młodzieży możliwych kierunków rozwoju poprzez zachęcanie jej do kontynuowania kształcenia na poziomie studiów wyższych. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy pracowników Zakładu Zarządzania i Ekonomii na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni - Pani dr inż. Anetty Waśniewskiej oraz dr Moniki Szydy, pod opieką Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy dr hab. Joanny Kizielewicz, prof. UMG

Przed wręczeniem nagród i wyróżnień Uczestnicy konkursu oraz ich Opiekunowie wysłuchali wykładu dra inż. Witolda Koziroka pt. „Mikrobiota kluczem do zdrowia”.  Ponadto Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy WZNJ Prof. Joanna Kizielewicz zorganizowała również spotkanie z nauczycielami szkół średnich w ramach, którego zaprezentowała ofertę Uniwersytetu Morskiego w Gdyni adresowaną do uczniów oraz przedstawiła warunki nawiązania długofalowej współpracy.

Organizatorzy konkursu i Władze Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni serdecznie dziękują fundatorom nagród oraz partnerom za wsparcie w organizacji konkursu. Serdeczne podziękowania składamy również na ręce nauczycieli i opiekunów, którzy przygotowali uczniów do udziału w konkursie.

Laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w II edycji konkursu, która odbędzie się w 2023 roku.

Organizatorzy konkursu i Władze Wydziału Zarządzania i Nauk Jakości.

Więcej szczegółów o konkursie znajduje się na stronie: https://wznj.umg.edu.pl/konkurs/

Trójmiasto.pl o Konkursie Wiedzy

Podmiot udostępniający: 

Dziekanat WZNJ

Wytworzył informację:

M.Schmidt
09.12.2022
Wprowadzenie:
M.Schmidt 09.12.2022
Ostatnia modyfikacja:
B.Kulaszewicz 25.01.2023