Wizyta uczniów z XIV LO im Jana Pawła II w Gdańsku

Dnia 22 kwietnia 2022 roku Uniwersytet Morski w Gdyni odwiedziła młodzież z XIV LO im Jana Pawła II w Gdańsku. W ramach wizyty, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z naszą Uczelnią, a w szczególności z ofertą edukacyjną Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości. Aby przybliżyć naszym gościom specyfikę studiów na kierunku Nauki o Jakości,  pracownicy Katedry Jakości Produktów Przemysłowych i Chemii oraz Katedry Zarządzania Jakością przygotowali dla nich dwa wykłady: „Jakość  napojów bezalkoholowych” i „Sposoby zagospodarowania odpadów a ochrona środowiska” oraz zajęcia laboratoryjne: „Badanie wybranych właściwości tworzyw sztucznych”, „Oznaczenia chemiczne w badaniu towarów” i „Badanie jakości napojów bezalkoholowych”. Zajęcia, a szczególnie możliwość przeprowadzenia badań laboratoryjnych, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy spotkania mieli okazję do skonsultowania swoich opinii i wniosków badawczych, a na zakończenie otrzymali materiały informacyjne na temat oferty edukacyjnej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz drobne upominki.

M.Schmidt
M.Schmidt 28.04.2022