Informacja Dziekana Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości w sprawie przeprowadzania sesji egzaminacyjnej w semestrze zimowym r.a. 2020-21

Uprzejmie informuję, iż najbliższa sesja egzaminacyjna – zimowa, zostanie zrealizowana stacjonarnie. Podstawą prawną podjęcia takiej decyzji jest Zarządzenia nr 65/20 JM Rektora UMG, zgodnie z którym weryfikację osiągniętych efektów uczenia się, a w szczególności egzaminy i zaliczenia kończące zajęcia prowadzi się w trybie stacjonarnym, w budynkach Uniwersytetu Morskiego w Gdyni (§ 2 w/w Zarządzenia).

Taki tryb zaliczeń i egzaminów ma przede wszystkim poprawić efektywność weryfikacji osiągnięć efektów uczenia zgodnie z aktualnie obowiązującymi kartami przedmiotów oraz zminimalizować zagrożenie niesamodzielnego zdawania egzaminu lub zaliczenia przedmiotu, czy też korzystania z niedozwolonej pomocy. Argumentem przemawiającym za zrealizowaniem  sesji w trybie stacjonarnym jest również fakt, iż Wydział ZNJ będzie oceniany przez Państwową Komisję Akredytacyjną w II kwartale br. Komisja ta będzie m.in. sprawdzała, w jaki sposób zostały osiągnięte efekty uczenia się.

Jednocześnie dochowana zostanie staranność, żeby wszystkie zaliczenia i egzaminy odbywające się w budynkach UMG zostały przeprowadzone w obowiązującym reżimie sanitarnym i z uwzględnieniem zaleceń i wytycznych MEiN, MGMŻŚ i GIS, zapewniającym bezpieczeństwo zarówno studentom, jak i prowadzącym.  Dla studentów spoza Trójmiasta przygotowane są miejsca w akademikach, które spełniają wymogi sanitarno-higieniczne Dla studentów WZNJ dostępny jest również hostel na ul. Sędzickiego.

Dziekan Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości

Dr hab. inż. Aleksandra Wilczyńska, prof. UMG