Cyberiada - Mistrzostwa w Projektowaniu Gier komputerowych

Ostatnia szansa, żeby zakwalifikować się do Mistrzostw w Projektowania Gier Komputerowych dla studentów!

Jeśli interesujesz się tworzeniem gier, chcesz rozwijać kompetencje z zakresu programowania (game developement), aspektów audiowizualnych (experience design) czy projektowania fabuły i rozgrywki (game design) to ten projekt jest właśnie dla Ciebie. Poznasz specjalistów pracujących na co dzień w branży gamedev, zaczerpniesz od nich fachowych porad oraz stworzysz grywalne prototypy gier.

Do projektu możesz zgłosić się zespołowo lub indywidualnie. Po wynikach pierwszego naboru uruchomiona została procedura „kto pierwszy ten lepszy” - zbierz drużynę znajomych (6-9 osób) i wspólnie wypełnijcie zgłoszenie. Znajdź wykładowcę, który/a zgodzi się współpracować z Wami (jeśli macie z tym problem dajcie nam znać, a pomożemy go Wam rozwiązać). Przypiszcie swój projekt do jednej z 3 głównych kategorii gier. Opiszcie swój pomysł na grę główną, nad którą będziecie pracować podczas projektu. Sprawdźcie na stronie www.cyberiada.games, w której z 5 „Baz” są jeszcze wolne miejsca (Baza Żubra - Białystok, Baza Łuczniczki - Bydgoszcz, Baza Smoka - Kraków, Baza Czarta - Lublin, Baza Krasnala - Wrocław). Jeśli będziecie wystarczająco szybcy i wypełnicie formularz poprawnie - otrzymacie informacje o zakwalifikowaniu się do pierwszego etapu.

Jeśli masz problem ze znalezieniem drużyny, możesz zgłosić się indywidualnie. Wypełnić stosowny formularz i zdecyduj, w której z 3 ścieżek tematycznych chcesz się rozwijać oraz do której z Baz planujesz aplikować. Za każdym razem gdy w danej Bazie pojawią się osoby reprezentujące po 2 osoby ze ścieżek game developement, experience design i game design, będziemy proponować utworzenie nowej drużyny. Niestety ścieżka indywidualna nie gwarantuje kwalifikacji, dlatego zachęcamy by nie zdawać się na ślepy los i zebrać drużynę na naszym serwerze Discord: https://discord.gg/Xm8VqH3Njg

Każda drużyna, która zakwalifikuje się do projektu, weźmie udział w game jamie, podczas którego pozna topowych projektantów i projektantki gier w Polsce oraz otrzyma gwarantowane upominki o wartości ok 1000 zł na grupę. Najlepsze z drużyn w każdej bazie, przejdą do kolejnego etapu, w którym przy wsparciu specjalistów i specjalistek będą projektować własne prototypy gier, wezmą udział w warsztatach i konsultacjach, a zwycięskie zespoły wygrają warsztaty u jednego z największych producentów gier w Polsce – Ten Square Games. Mistrzostwa to także świetna okazja by poznać ludzi z branży, dowiedzieć się o możliwościach stażowych i pracy w gamedevie. Dla zainteresowanych jesteśmy w stanie poszerzyć formułę w taki sposób by spełniała ona warunki pozwalające zaliczyć praktyki studenckie.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszty wyżywienia, noclegów i zajęć edukacyjnych, a także co najmniej częściowe koszty dojazdu.

Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie www.cyberiada.games

W razie pytań, prosimy o kontakt pod adresem kontaktatcyberiada.info oraz zachęcamy do polubienia naszego fanpage: https://fb.com/cyberiada.games

P.Szyman
M.Schmidt 09.11.2021