XII Forum Europa Nostra „Turystyka i Praca – lepsza przyszłość dla wszystkich”

W dniach 17-18 października 2019 r. w Hotelu Mercure Stare Miasto w Gdańsku odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa XII Forum Academia Europa Nostra „Turystyka i Praca – lepsza przyszłość dla wszystkich”. Wydarzenie uzyskało liczne patronaty w tym: J.M. Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Ministra Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska. Uczestnicy konferencji przedstawili interesujące referaty, które opublikowane będą w prestiżowych czasopismach indeksowanych w bazie WoS i Scopus.

Istotną rolę w przygotowaniu i organizacji Forum odegrali studenci specjalności Organizacja Usług Turystyczno-Hotelarskich. Do zadań studentów należało m.in.: zorganizowanie i prowadzenie stanowiska recepcyjnego, koordynacja techniczna, opieka nad uczestnikami, przygotowanie materiałów konferencyjnych. Podczas konferencji studenci uzyskali wiedzę oraz doświadczenie w zakresie organizacji tego typu wydarzeń oraz zyskali umiejętność radzenia sobie z niestandardowymi sytuacjami.

Katedra ZiE

T.Studzieniecki