Porozumienie o współpracy z firmą STBU

W dniu 23 października 2019 roku odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Morskim w Gdyni i firmą STBU Brokerzy ubezpieczeniowi.

Uniwersytet oraz STBU zawierają Porozumienie mające na celu wzmocnienie długoterminowych, wzajemnych relacji umożliwiających wykorzystanie wiedzy
i umiejętności ekspertów STBU w obszarze ubezpieczeń morskich, sektora TSL oraz ubezpieczeń gospodarczych w procesie kształcenia studentów na Uniwersytecie, a także prowadzenia wspólnych działań badawczych i rozwojowych

Porozumienie przewiduje realizację celów przez:

• Realizację staży i praktyk zawodowych dla studentów Uniwersytetu.
  • Prowadzenie ćwiczeń oraz wykładów dla studentów Uniwersytetu z zakresu  ubezpieczeń.
  • Wspieranie aktywności studenckiej (m.in. konferencje, seminaria, szkolenia) ukierunkowanej na poszerzanie profesjonalnej wiedzy dotyczącej zagadnień ubezpieczeniowych w transporcie i logistyce morskiej.

W imieniu Uniwersytetu umowę podpisał Dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa, prof. dr hab. Andrzej Grzelakowski. Ze strony firmy STBU  umowę podpisał Pan Zbigniew Foltyński – Dyrektor Zarządzający Obszar Ubezpieczeń Morskich i Transportowych.

B.Kulaszewicz
M.Schmidt 24.10.2019